Feng Shui on iidne Hiina uurimus energiate liikumisest ja selle korrapärast, mis mõjutab meie elu kõiki aspekte. Kvantfüüsika kinnitab, et kõik koosneb energiast. Kogu füüsiline aine, tundugu see nii tahke kui tahes, on tegelikult ainult võnkuv energia. Kõikjal meie ümber on energia, mis mõjutab meie keskkonda, kus elame ja töötame, meie füüsilist , emotsionaalset ja vaimset heaolu.
Feng Shui aitab meil mõista, et meie kodu peegeldab seda, kes me oleme. Meie elukohad kannavad meie minevikukogemusi, mõtteid ja unistusi ja sümboleid, ning kui me tahame muuta ja parandada oma elu kvaliteeti ja suunda, siis peame mõistma, kuidas on kõik meie ümber omavahel seotud. Et luua uus tulevik ja teha teoks suurimate soovide täitumine, peame me üle vaatama oma elukeskonna kodu, töö ja samuti oma sisemaailma.
Feng shui eesmärgiks on elada harmooniliste energiatega, mis vastavad meie vajadustele ja mis toetavad meie arengu iga eluaspekti.
Kõige parema feng shui loome me muidugi ise: loome, usume ja soovime.
Kui te saate teadlikumaks  sellest, mis teid ümbritseb ja milline on selle toime, siis suudate te teha teadlikumaid valikuid – mis toetab teie eesmärke, mis tahes elu valdkonnas.

Viis elementi
Hiina filosoofia põhimõte on, et maailm koosneb viiest elemendist:
Tulest - stimuleerib
Maast - kindlustab
Veest - pehmendab
Puust - kasvatab
Metallist – tugevdab ja keskendab.
Iga element tegutseb oma ainulaadsel moel ning annab spetsiifilise tulemuse. Iga element eksisteerib meie ümbruses mitmel viisil.
Feng shui põhimõte -  kõik on omavahel seaotud. Tao ( ehk tee) õpetab, et kui tahame õnnelikud olla, peame õppima looduse ja keskonnaga harmoonias, koos universaalsete energiatega, mis on kogu aeg meie ümber nii maal kui ka taevas.